Zobaczcie Państwo, jakie atrakcje czekają na Was kiedy zdecydujecie się odwiedzić Mielno.  W wolnym czasie lub kiedy  dokucza nam pogoda, możecie poświęcić chwilkę na zwiedzanie okolic, a jest co zobaczyć w samym Mielnie jak i w jego okolicach. 

W Koszalinie ok. 18 km. od Mielna jest najwiekszy na pomorzu Park Wodny, znakomite i atrakcyjne miejsce do rodzinnego pobytu w dniach niepogody.
Klienci naszego pensjonatu otrzymują voucher na 15% zniżki na pobyt rodzinny w Parku Wodnym !!

W odległości ok. 200 metrów od pensjonatu jest duży plac zabaw z mini boiskami do piłki noznej i koszykówki.

Ok. 400 metrów od nas jest wejście na wspaniałą promenadę. To wymarzona trasa spacerowa - jedna z głównych atrakcji Mielna, którą można dojść do samego centrum.
Duży fragment promenady przebiega 5 metrów nad plażą co jest wyjątkiem na naszym wybrzeżu.

W samym centrum Mielna w sezonie letnim polecamy atrakcyjny jarmark. Na wielu stanowiskach ustawionych na deptaku swoje produkty prezentują rzemieślnicy i handlowcy z całej Polski. Różnorodność lokalnych artkułów, giełda staroci, prezentacja różnego rodzaju usług przyciaga tysiące turystów a ilość wystawców zwiększa sie z roku na rok.

Na sektorze plaży przed pensjonatem każdego roku jest możliwość skorzystania z atrakcji wodnych (na zdjęciach) oraz z plażowego baru.

W wolnym czasie polecamy skorzystanie z atrakcji nad naszym jeziorem Jamno. Wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowery wodne, kajaki i rejs stakiem spacerowym Ms. "Mila" po jeziorze.
Można również przepłynąć do Koszalina tramwajem wodnym "Koszałek".

Niesamowitą atrakcją jest samo położenie naszej miejscowości. Mielno jest położone na mierzei między jeziorem Jamno a morzem.
W niektórych miejscach odległość jeziora od morza to zaledwie 400 metrów.

Położony ok. 20 km. od Mielna Hortulus to wyjątkowy ogród botaniczny, który od wielu lat jest jednym z głównych miejsc w okolicy do zwiedzania. Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi.

Ok. 35 km. od Mielna leży Kołobrzeg. Miasto - uzdrowisko z wieloma atrakcjami do zwiedzania. Port, molo, statki spacerowe, latarnia morska czy miejska starówka to tylko jedne z nich.