W Koszalinie ok. 18 km. od Mielna jest najwiekszy na pomorzu Park Wodny, znakomite miejsce do rodzinnego pobytu w dniach niepogody. Klienci naszego pensjonatu otrzymują voucher na 15% zniżki na pobyt rodzinny w Parku Wodnym !!

W odległości ok. 200 metrów od pensjonatu jest duży plac zabaw z mini boiskami do piłki noznej i koszykówki.

Ok. 400 metrów od nas jest wejście na wspaniałą promenadę. To wymarzona trasa spacerowa, którą można dojść do samego centrum Mielna. Duży fragment promenady przebiega 5 metrów nad plażą co jest wyjątkiem na naszym wybrzeżu.

W samym centrum Mielna w sezonie letnim polecamy atrakcyjny jarmark. Na wielu stanowiskach ustawionych na deptaku swoje produkty prezentują rzemieślnicy i handlowcy z całej Polski. Różnorodność lokalnych artkułów, giełda staroci, prezentacja różnego rodzaju usług przyciaga tysiące turystów a ilość wystawców zwiększa sie z roku na rok.

Na sektorze plaży przed pensjonatem każdego roku jest możliwość skorzystania z atrakcji wodnych (na zdjęciach) oraz z plażowego baru.

W wolnym czasie polecamy skorzystanie z atrakcji nad naszym jeziorem Jamno. Wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowery wodne, kajaki i rejs stakiem spacerowym Ms. "Mila" po jeziorze. Można również przepłynąć do Koszalina tramwajem wodnym "Koszałek"

Niesamowitą atrakcją jest samo położenie naszej miejscowości. Mielno jest położone na mierzei między jeziorem Jamno a morzem. W niektórych miejscach odległość jeziora od morza to zaledwie 400 metrów.

Położony ok. 20 km. od Mielna Hortulus to wyjątkowy ogród botaniczny, który od wielu lat jest jednym z głównych miejsc w okolicy do zwiedzania. Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi.

Ok. 35 km. od Mielna leży Kołobrzeg. Miasto - uzdrowisko z wieloma atrakcjami do zwiedzania. Port, molo, statki spacerowe, latarnia morska czy miejska starówka to tylko jedne z nich.